HUBNUTÍ A DETOXIKACE / Průběh kúry

 • Jednou týdně: Výborná volba, chcete-li svému trávicímu ústrojí dopřát jednou týdně odpočinek. Vyberte si kterýkoli den v týdnu a v tento den pijte pouze nápoj Neera. Vyzkoušejte tento systém šest týdnů nebo i více. Z dlouhodobého pohledu je to velmi efektivní režim jak pro očištění, tak i pro dosažení optimální váhy. Vystačí vám 1 litr Neera sirupu.
 • Relax: Nápojem Neera nahraďte jedno jídlo denně. Tento způsob prodlouží přirozenou dobu na očistu – noc, kdy jsou ledviny a játra nejaktivnější. Budete-li to provádět celý měsíc, dosáhnete značného pročištění a obvykle také středně velkého snížení váhy. Vystačí vám 1 litr Neera sirupu.
 • Neera Master Program: Ideální detoxikační program, kombinující verzi „Jednou týdně“ s dvojím opakováním 10denní kúry za rok. Lidé, kteří kúru provádějí pravidelně a po delší dobu, pociťují zázračný účinek na své fyzické, mentální i duchovní zdraví.

Příprava Nápoje Neera

K přípravě Nápoje Neera na celý den potřebujete:

 • 1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)
 • 1,5 dl Neera sirupu
 • cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně - podle chuti)
 • 1,7 l čisté vody

Nápoj si můžete též namíchat do 1,5 litrové lahve od balené vody (pokud máte skleněnou lahev, je to lepší):

 • 112 ml Neera sirupu
 • špetka kayenského pepře podle chuti (ale nevynechávejte)
 • 112 ml citrónové šťávy
 • dolijte lahev plnou čisté vody

A k tomu si ještě namíchejte jednu půllitrovou sklenici čerstvého Nápoje Neera:

 • 48 ml Neera sirupu
 • špetka kayenského pepře
 • 48 ml citrónové šťávy
 • dolijte vodou do 0,5 l

Postup přidávání jednotlivých položek je následující: nejprve Neera sirup, poté čistou vodu, následuje kayenský pepř a nakonec citronová šťáva. Takto se všechny látky z pepře správně uvolní. Doporučujeme pít Neera nápoj alespoň vlažný nebo teplý (v létě může být studený), ale ne horký, aby se nezničily vitaminy v citrónové šťávě. Používejte čerstvé citróny, ne koncentrovanou citrónovou šťávu.

Jak začít

Než se pustíme do samotné Neera Detox kúry:

 • dva dny před začátkem jíme jen lehké jídlo bez masa, vajec nebo jiných bílkovin, naopak zařadíme co nejvíce zeleniny a zrnin, nejlépe rýži.
 • a/nebo jeden den před začátkem pijeme jen ovocno-zeleninové šťávy, nejlépe doma lisované na kvalitním odšťavňovači, nebo můžeme využít 100% džusy.

Nejsnazší je začít kúru na noc, dejte si místo večeře (džusu) první sklenici (cca 3 dcl) Nápoje Neera.

Ráno je velmi vhodné si zacvičit. Namíchejte si do lahve od balené vody (1,5l) Nápoj Neera na celý den:

 • 112ml Madal Bal sirupu
 • 112ml citrónové šťávy
 • špetka kayenského pepře podle chuti (ale nevynechávejte)
 • dolijte lahev plnou čisté vody

Večer si ještě namíchejte jednu sklenici čerstvého Nápoje Neera a dejte si čaj Senna. Pokud byste se po čaji necítili dobře, můžete použít vlákninu Psyllium.

Druhý den ráno se pokuste vypít nalačno sklenku teplé slané vody. Pokud to nezvládnete, nevadí.

Pak pokračujte stejně jako první den.

Po několika dnech - cca 4-6 dní - můžete přestat pít čaj Senna nebo vlákninu. Slanou vodu doporučujeme pít celou dobu, kromě čištění tlustého střeva Vám také vyváží sladkou chuť Nápoje Neera. Můžete si představit, že pijete horkou polévku.

Během kúry

JAZYK - UKAZATEL PROČIŠTĚNÍ

Proces čištění může být sledován na zbarvení jazyka. Zpočátku bude jazyk růžový. Během několika prvních dní se objeví povlak, který bude nejprve bělavý a poté až žlutavý, to jak se toxiny uvolňují z těla. Po třetím až čtvrtém dni se začne tento povlak pomalu ztrácet. Čistěte tento povlak kartáčkem, lžičkou, nebo si ve specializovaných prodejnách můžete zakoupit speciální nástroj na čištění jazyka. Má výhodu v tom, že vám jazyk vyčistí dokonale a přitom jej neodře. Pokud jste úplně vyčištění, jazyk opět získá růžovou barvu. Většinou stačí jedna desetidenní kúra, ale ne vždy. Pokud povlak zůstává i po skončení NEERA Detox kúry, je radno ji znovu opakovat za jeden nebo dva měsíce. Napodruhé by měl povlak zmizet rychleji.

PRŮVODNÍ PROJEVY DETOXIKACE

V průběhu kúry se objeví některé přirozené symptomy. Během několika prvních dnů se toxiny a odpadní látky z organismu uvolňují do krevního oběhu, předtím než je tělo vyloučí. To může působit určité nepohodlí v podobě bolesti hlavy, okamžiků malátnosti, mírné únavy a slabosti. V počátečních fázích kúry se také mohou přechodně zhoršit případná chronická onemocnění kůže, neboť právě pokožkou z těla odchází řada toxinů. Také pot může začít nezvykle silně z tohoto důvodu zapáchat.

Berte tyto příznaky jako pozitivní známku toho, že NEERA Detox kúra funguje. Nevzdávejte se! Kritická doba nastává obvykle okolo třetího až čtvrtého dne. Tou dobou se tělo přizpůsobí tekuté dietě a také většina nepříjemných příznaků provázejících odplavováním toxinů by měla mizet. Během prvních dnů buďte připraveni dopřát si větší odpočinek.
Pokud si myslíte, že váš organismus je zatížený velkým množstvím škodlivin, může být vhodné začít s kúrou před víkendem.

Pokud se objeví zapáchající dech, můžete použít slabý mátový čaj na jeho eliminaci.

...ZAČNETE SE CÍTIT DOBŘE

Okolo pátého dne máte za sebou úspěšně polovinu úkolu. Od této chvíle bude tělo díky vyloučení toxinů zdravější a zdravější. To je pravděpodobně také doba, kdy se začnete cítit skutečně dobře – budete mít jasnou mysl, pocit lehkosti a energie. Můžete si všimnout, že vám stačí méně spánku a vaše tělo získává novou sílu a vitalitu. Jakékoli kožní poruchy, které se možná objevily či zhoršily během prvních dnů, nyní začínají ustupovat, a stejně tak jazyk začíná postupně získávat svou přirozenou růžovou barvu. Myslete na to, že kůže – náš největší orgán – hraje v procesu vylučování významnou roli. Pokožkou se zbavujeme velkého množství škodlivin. Na konci NEERA® kúry bude vaše kůže čistší a zdravější, než kdykoli dříve.

Účinky

DETOXIKACE A OMLAZENÍ

NEERA Detox kúra je výživná detoxikační dieta, při níž je tělo zásobeno nezbytnými živinami pro pohotovostní fungování. Tělo je denně vyživováno 400-500 kaloriemi bohatými na minerály, stopové prvky a jednoduché cukry.

Během Neera Detox kúry bez jakýchkoli bílkovin probíhá autolýza (rozklad buněk pomocí enzymů). Tím se podpoří rychlá tvorba nových buněk a odstranění mrtvých a poškozených buněk. Tento proces je prospěšný, protože v těle spustí spotřebovávání poškozených buněk a uloženého tuku jako paliva pro denní fungování. Kúrou se právě organizmus dostane do tohoto pohotovostního režimu.

„Základními příčinami nemoci jsou nevhodná strava, neodpovídající fyzické cvičení, negativní mentální přístupy a nedostatek duchovního naladění, které v kombinaci vytvářejí toxicitu v našem těle. Odstranění příčiny nemoci je jedinou cestou k vyléčení a zdraví.“
Stanley Burroughs, tvůrce původního receptu pro NEERA Detox kúru.

"...Důležitým faktorem detoxikační diety je mobilizace a vyloučení toxinů z jejich úložišť.“
Joel Fuhrman, M.D., Fasting and Eating for Health.

SNÍŽENÍ NADVÁHY

Vedlejším, ale velmi vítaným účinkem Neera Detox kúry je snížení nadváhy. Velká většina lidí, kteří tuto kúru absolvovali, uvádí snížení váhy o 5 až 10?kg, většina ze zbývajících pak ubrala 3-5?kg. Protože příčinou úbytku tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob a nahromaděných odpadních látek, jen velmi malá část váhy (pokud vůbec nějaká) se po ukončení diety vrátí. Tím nejpodstatnějším je však něco jiného: Neera Detox kúra pomůže organismu nalézt svou přirozenou rovnováhu a "připomene" mu jeho smysl pro zdravou a vyváženou stravu. Pokud tedy hodláte změnit a zlepšit svůj způsob stravování a celý životní styl, Neera je tím nejlepším začátkem.

NEMOC A UZDRAVENÍ

Zdá se, že v dnešní době jsme ztratili veškerou víru ve vlastní zázračnou uzdravující moc našeho těla a hledáme léčení našich nemocí ne v odstranění příčiny nemoci, ale v požívání přípravků ve formě léků a jiných chemikálií. Ve většině případů tyto léky jen potlačí příznaky nemoci, aniž by nějak zasáhly kořen problému. Výsledkem je zatlačení nemoci hlouběji do našeho systému, odkud se později znovu vynoří ve formě stejného nebo i jiného onemocnění.
NEERA Detox kúra nemá za úkol vyléčit určitá onemocnění, nýbrž pomoci odstranit kořen nemoci vyčištěním odpadních látek, jedů a hlenu. Účinně pomáhá zbavit se nachlazení a infekcí a podporuje imunitní systém. Pokud jste nemocní nebo vyčerpaní, měli byste se poradit s lékařem, zda je pro vás kúra vhodná. V některých případech je lepší začít s dvou či třídenní kúrou a později ji prodloužit, jak se vám budou síly vracet.

Užitečné rady

CO VYŘADÍME: PEVNOU POTRAVU

Během kúry je velmi důležité nezatěžovat tělo absolutně žádnou pevnou potravou.

Trávení pevné potravy spotřebovává velkou část energie organismu a potlačuje řadu dalších pochodů. Bez pevné potravy může tělo soustředit svou energii na očišťování.

CO POTRAVU NAHRADÍ: NÁPOJ NEERA

Potíž s většinou tradičních postních diet a jejich malá oblíbenost spočívá v tom, že si je většina z nás spojuje s pocitem strádání. Představa, že bychom měli hladovět, je těžká nejen pro náš žaludek. Neera Detox kúra je však léčebný program, nikoli půst. Skutečný půst znamená nepřijímání potravy v jakékoli formě. Neera je však tekutá strava – strava výživná a energizující.
Tato dieta byla vyvinuta tak, aby podporovala přirozené očišťovací pochody v našem organismu, ale zároveň v průběhu tohoto procesu předešla pocitům hladu a úbytku energie.

CO SE DĚJE, KDYŽ NEJÍME...

Odpočinek, který dopřejeme zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje v těle naopak procesy odbourávání starších struktur. Náš organismus se tak účinně zbaví starých buněk a urychlí tvorbu nových. Mezitím dojde k pročištění vylučovacích orgánů (plic, jater, lymfatického systému a kůže) a umožní se tak rychlé vyplavení nahromaděných odpadů metabolismu. Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce. Obnovuje se biochemická a minerální rovnováha tkání a dochází ke stimulaci mízní a hormonální sekrece.

PRAKTICKÉ RADY

Držíte-li kúru poprvé, začněte 3 denním programem. Dosáhnete výsledků, které uvidíte i ucítíte a tento program není tak náročný.

Nejlepší čas pro započetí kúry je tehdy, kdy nemáte žádné společenské akce, jako např. schůzku na obědě nebo večeři.

Délka kúry se počítá na 24 hodinové úseky. Jednodenní půst začínající v sobotu v 8 h ráno bude tedy končit v 8 h ráno v neděli.

Pijte 1-2 l čisté vody denně navíc k nápoji Neera, abyste předešli bolesti hlavy, těla a dalším příznakům očisty. Také vás to udrží dostatečně hydratované a budete mít větší pocit plnosti.

Masírujte celé tělo nasucho kartáčem z přírodním chlupem nebo z lufy. Podpoříte tím proudění lymfy, a tím se uvolní toxiny uložené v tukových polštářích pod kůží. Masírujte od chodidel nahoru a směrem
k srdci.

- Je zvlášť vhodné začít kúru na noc s posledním jídlem mezi 3 a 4 hodinou odpoledne. Dejte si trochu nápoje Neera večer a projímavý čaj před spaním. Tímto způsobem prospíte první část detoxikace.

- Pokud pracujete, je velmi užitečné, začnete-li kúru na víkend. Tímto způsobem půjdete již do práce v pondělí osvěžení, neboť většinou třetí den kúry se člověk již cítí lépe a lehčeji.

- Dejte si relaxační masáž, koupel nebo saunu na uvolnění bolestí svalů.

- Je v pořádku, pokud přerušíte kúru předčasně. Stane-li se vám to, dejte si přestávku a pamatujte, že je vždy čas znovu začít, až bude ta správná chvíle.

BRANÍ LÉKŮ BĚHEM KÚRY

Pokud vám lékař nedoporučí jinak, pokračujte s užíváním léků i během kúry. Její účinnost se tím sice sníží, ale i tak si váš zažívací systém odpočine a tělo se vyčistí.

PRODLOUŽENÍ A OPAKOVÁNÍ DIETY

Patnáctidenní kúra je prodlouženou verzí, kdy je o vhodnosti lepší poradit se s lékařem. Zvláštní pozornost pak věnujte přechodu na běžnou stravu, abyste si víc neuškodili než pomohli. Pečlivě následujte kroky popsané v kapitole Zakončení kúry. Obecně platí, že doba přechodu k normální stravě by měla trvat polovinu doby, po kterou jste drželi půst.
Přestože se budete i nadále po kúře zdravě stravovat, určitému (i když menšímu) hromadění toxinů se nevyhnete. Jsou ve vzduchu, vodě, půdě... Proto je vhodné kúru po nějaké době vždy opakovat. Vzpomeňte si na naše předky, kteří vždy na jaře drželi půst jako součást své křesťanské víry. Tato praxe měla však také (kromě duchovního) čistě praktický základ. Lidé dobře znali ozdravnou moc půstu. Vyzkoušejte si nahradit jídlo jeden den v týdnu nápojem NEERA, aby si váš zažívací systém mohl odpočinout. Experimentujte a najděte si detoxikační plán, který vám bude vyhovovat. Uvidíte, že každá další kúra bude pro vás snazší a příjemnější.

JAK SI UDRŽET DOBRÉ ZDRAVÍ

Završením NEERA Detox kúry jste pro svou mysl, tělo i ducha udělali velkou službu. Vyčistili jste své tělo, zbavili se nadváhy a posílili jste svou sílu vůle a odvahu.
Nyní je důležité využít této síly vůle a odvahy a držet se i nadále zdravé stravy, zvláště pokud si chcete udržet svou váhu. Existuje mnoho teorií o správné zdravé stravě: dělená strava, makrobiotika, bezlepková strava, vegetariánská strava atd. Není ani jediná, která by byla správná pro všechny. Každý tělesný typ vyžaduje rozdílnou stravu. Využijte zvýšené vnímavosti vašeho organizmu po skončení diety a sledujte jeho reakce na různou stravu. Pokud budete pozorní, snadno zjistíte, co je pro vás vhodné a co ne. Můžete se řídit zásadou „všeho moc
škodí ...“ Tímto způsobem si dokážete sestavit svůj vlastní jídelníček.
Nicméně je zde několik doporučení, která jsou platná pro každého: jezte co nejmenší množství polotovarů, rafinovaného cukru, rafinovaných potravin – obsahují mnoho tzv. Éček, nasycené tuky, přepalované tuky, alkohol, kofein.
Jezte co nejvíce zeleniny a experimentujte s různými kombinacemi a přípravami jídel tak dlouho, až najdete pro vás ten pravý dlouhodobý výživový plán.

Zakončení kúry

Váš trávicí systém má za sebou možná až desetidenní odpočinek, k běžnému jídlu je tedy potřeba vracet se opatrně a pozvolna.

Obvyklou chybou je začít jíst příliš mnoho a příliš brzy.

Návrat k normálnímu režimu si rozložte do dvou či tří dnů.

 • První den po skončení kúry zůstaňte jen u ovocných šťáv, třeba pomerančové.
 • Druhý den ráno začněte opět šťávou a k obědu si dejte zeleninovou polévku, nejlépe rozmixovanou.
 • S lehkými zeleninovými polévkami pokračujte i během třetího dne, kdy můžete přidat i zeleninu syrovou nebo dušenou v páře.
 • V průběhu prvních tří dnů po kúře nejezte žádné maso, ryby, vejce, pečivo ani sladkosti a snažte se vyhnout sladkým limonádám, čaji a kávě. Začnete-li příliš brzy, vaše zažívací ústrojí se může vzbouřit.
 • Od čtvrtého dne můžete jíst, cokoli chcete.

Pokud jste prošli kratší verzí kúry, měli byste být schopni vrátit se k běžné stravě během jednoho dne.

Vždy však naslouchejte svému tělu.

Pravděpodobně si také všimnete, že vaše chuťové pohárky jsou po celkové očistě citlivější, a vy si tak dokážete mnohem víc užít chuť šťáv, polévek a zeleniny.


OTI3YmQ5Y